Dönerci Ahmet Usta, 2018 yılını ‘Döner Yılı’ ilan etti

0
38058

İstanbul Anadolu Yakası’nın önemli üç ilçesi Çekmeköy, Sancaktepe ve Ümraniye’ye hitap eden Dönerci Ahmet Usta, lezzetinin yanı sıra kaliteli hizmet anlayışıyla 2018 yılına da damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Dönerci Ahmet Usta’nın ortaklarından Ahmet Öner, “2018 yılında Dönerci Ahmet Usta’da döner yemeyen kalmayacak. Şimdiden 2018 yılını ‘Döner Yılı’ ilan ediyorum” açıklamasında bulundu.

ECZANE KADAR DÖNERCİ AÇILIYOR

Ahmet Öner, “Türkiye’de döner dükkanı ile eczane aynı oranda açılıyor. Döner, yiyecek sektörünün %62’sini oluşturuyor. Bu kadar önemli bir sektörün içinde bulunuyoruz. Bu yüzden Dönerci Ahmet Usta olarak 2018 yılını ‘Döner Yılı’ ilan ediyoruz. Kısacası 2018 yılını geride bıraktığımızda 7 yıllık deneyimimizle ve kalitemizle dönerimizin lezzetini tatmayanı bırakmayacağız” dedi.

AYAKTA KALMANIN SIRRI İŞİN ERBABI OLMAKTIR

Öner, “2011 yılında Çekmeköy’de Dönerci Ahmet Usta’yı açtığımızda iddiamız şuydu. Kesinlikle kaliteden ödün vermeyeceğiz ve durmadan usanmadan üstün hizmet anlayışıyla çalışacağız. Şükürler olsun ki bunu başardığımızı görüyorum. Müşterimiz, lezzetimizi beğendi. Gün geçtikçe ismimiz yaygınlaşıyor. Her geçen gün kapanan dönerci sayısı artarken biz Dönerci Ahmet Usta olarak ayakta kalmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ayakta kalmamızın en büyük etkeni, işin mutfağından gelmemizin yanı sıra işin erbabı oluşumuzdandır. Tabi bir de kaliteli ve lezzetli dönerimizin etkisi var. Eğer işinizi bilmiyorsanız; bilene her zaman muhtaçsınız demektir” dedi.

SERBEST DOLAŞAN HAYVANLARI SEÇİYORUZ

Ahmet Öner, Dönerci Ahmet Usta’nın bu kadar lezzetli döneri nasıl hazırladıklarını da anlattı. Önel, “Biz kestiğimiz hayvanın nerde nasıl yetiştiğinden tutun da hayvanın besleme şekline kadar her şeyine önem veriyoruz.

Özellikle Afyonkarahisar’ın dağlarında serbest dolaşan, o bölgenin en leziz ve en besleci bitkileriyle, otlarıyla beslenmiş hayvanları seçiyoruz.

Ve İslami usullere uygun olarak veteriner ve gıda hekimlerimiz eşliğinde kesim yapıyoruz. Tabi bir de dönerin terbiyesinden hazırlanışına kadar bize has bir tarifimiz var.

Biz Dönerci Ahmet Usta olarak mekanımızda aynı anda 300 kişiyi ağırlayabiliyoruz. Buna yetecek altyapı ve personelimiz var. Ayrıca dışarıya servisimiz 10 kuryemiz ile sabah saat:11’den gece 23’e kadar devam ediyor” dedi.

Ahmet Öner Kimdir? 1986 Bingöl Kiğı doğumlu olan A. Ahmet Öner, “1998 yılında her Anadolu çocuğu gibi bir hikaye yazmak için İstanbul’a geldim. Herkes gibi benim de umudum ve iddiam vardı. Tam  20 yıldır durmadan usanmadan  bu sektördeyim. 2011 yılında dört ortak Dönerci Ahmet Usta’yı kurduk. Çekmeköy’de yedinci yılımızı dolduruyoruz, inşallah İstabulumuza daha çok hizmet etmek nasip olur” dedi.

İletişim

 Meclis Mahallesi Teraziler Caddesi No : 3/A 

Sancaktepe / İSTANBUL

0216 622 71 20

www.donerciahmetusta.com