Geleneksel Okçuluk Yarışması’nda 367 yarışmacı ter döktü

Ümraniye Belediyesi tarafından organize edilen Geleneksel Okçuluk Yarışması’nda dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.

0
27503

Türkiye’nin değişik illerinden 29 takım, 367 yarışmacının katıldığı yarışmada dereceye girenlere, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tarafından ödülleri takdim edildi.

Ümraniye Belediyesi, Türkiye’nin değişik illerinden 29 takım, 367 yarışmacının katıldığı 2’nci Geleneksel Okçuluk Yarışmasını düzenledi. Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde düzenlenen yarışmada, yüzlerce sporcu dereceye girebilmek için ter döktü.

Geleneksel okçu kıyafeti giyen okçular, turnuvayı izleyen davetliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Etap etap gerçekleştirilen yarışmada, dereceye girenlere Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tarafından ödülleri takdim edildi.

OKÇULUĞU ÜMRANİYE’DE YAYGINLAŞTIRIYORUZ

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ümraniye Belediyesi olarak bu tür geleneksel oyunlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Ayrıca Hekimbaşı Av Köşkümüzde bir program icra ettik. Kabza alma törenini yaptık. Kulübümüz yarışmalarda bir çok derece almıştır. Ümraniye Belediyesi olarak birçok okula okçulukla alakalı desteklerimiz de var. Bir kez daha bizi bugün yalnız bırakmayan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

ARTIK KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan yaptığı konuşmada, “Ümraniye belediyemize geleneksel okçuluğa verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Bilal Erdoğan, “Batılılaşmanın ülkemiz için iyi olduğunun savunulduğu yıllarda maalesef ata sporlarımız bizlere unutturuldu.

Türk milleti olarak tarihin en iyi güreşçisini, ok atıcısını yetiştirmiş bir ülkeyiz. Bizler kendi göbeğimizi artık kendimiz keseceğiz. Türkiye, artık kendi kararlarını veren bir ülke! Bu sayede kendi ata sporlarını da artık gün yüzüne çıkarıyor.

Türk milleti kültürel bağımsızlığını gün yüzüne çıkarıyor. Bizim tam manada bağımsız olmamız ekonomik ve kültürel olarak çok güçlü olmamız lazım. Yeniden güçlenen büyük ve güçlü Türkiye artık kendi kültürü olan geleneksel ata sporlarında da son günlerde atağa kalkmış durumdadır.

Geleneksel okçuluğumuzda hamd olsun uluslararası yarışmalara ev sahipliğine yaptık. Türk okçuluğunu dünyaya tekrardan tanıtıyoruz. Geleneksel sporlarımız ile yaptığımız tüm etkinliklerle ülkemiz daha da güçlü olacaktır. Türkiye’nin dört bir yanında bu sporlara büyük destekler var. Bu anlamda özellikle Ümraniye Belediyesine bu konuda tüm destekleri için teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

PROGRAMA KATILIM YOĞUN OLDU

Programa Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Vehbi Ayvat, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, mahalle başkanları, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.