Yardımsever iş adamı Cahit Eftekin HAKK-DER üyelerini ağırladı

İstanbul’un sevilen sayılan hayırsever Vanlı iş adamı Cahit Eftekin, genel merkezi Van'da bulunan(HAKK-DER) Hak ve Kardeşlik Derneği yöneticileri ile Vanlı öğrencileri İstanbul Sancaktepe Kahve Devri Cafe&Restoran’da yemekli bir programda ağırladı.

0
22817

Gazete 1453/İstanbul

Programa Hak ve Kardeşlik Derneği Başkanı Doç. Dr. Naki Erdemir, iş adamı Cahit Eftekin ve Van’dan gelen öğrenci topluluğu katıldı. Programda selamlama konuşması yapan Dernek Başkanı Naki Erdemir şunları söyledi.

“Bugün burada bizleri ağırlayan değerli hemşerimiz Sayın Cahit Eftekin’e teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler HAKK-DER (Hak ve Kardeşlik Derneği) olarak her yaştan öğrenci kardeşlerimiz ile doğudan batıya bir köprü kurarak ve Doğu ve güneydoğu illerimizde yaşayan çocuklarımızın kendisini batıda yaşayan bir çocuktan eksik yanının olmadığını göstermek amacı ile İl il geziyoruz. Bu bir kültür turudur.

Dernek Başkanı olarak amacım sizlerin de bu konuma gelebileceğinizi göstermek. Ben Kızıltepeliyim, Yüksekovalıyım, İdilliyim veya ben bir köylü çocuğuyum Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekili olamam gibi bir anlayışa kapılmanızı kabul etmiyorum. Ben sizleri birileri ile tanıştırırken genellikle ülkemizde söz sahibi olan insanlarla tanıştırıyorum.

CAHİT EFTEKİN’E ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Bugün bu güzel sofrayı bizlere hazırlatan Bakan, milletvekili, müsteşar olabilecek bilgi ve birikime sahip bir insan olan, aslen Van Ercişli kardeşimiz Cahit Eftekin beyin masasına misafir olduk. Kendisi vatanını milletini seven, inançlı bir kardeşimizdir. Van’a, Erciş’e sahip çıkan, sadece İstanbul’da değil ana baba toprağı Van’a da yatırımları olan bir siyasetçidir. Sevgili çocuklar sizden isteğim Van’a geri döndüğümüzde ailelerinize Cahit Bey kardeşimizin bizleri nasıl misafir ettiğini, bizlerle nasıl ilgilendiğini mutlaka anlatmanızı istiyorum. Bizler Vanlı ve Güneydoğulu olarak neden bizlere sahip çıkan bu değerli insana sahip çıkmıyoruz bu beni düşündürüyor. Bu vesile ile kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum.

DIŞ GÜÇLER BİZLERİ PARÇALAYAMAYACAKLAR

Efsahibi olarak misafirlerine seslenen Cahit Eftekin ise şunları söyledi: “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Her birinizin gözlerinden ayrı ayrı öpüyorum. Ben uzun zamandır İstanbul’da ikamet eden bir Vanlı abinizim. Bende sizler gibiydim sevgili çocuklar. Altı kardeş bir oda da büyüdük. Babam çarşıdan meyve getirdiğinde biz o meyveleri kişi başına göre sayıp dağıtırdık. Ne günlerden ne günlere geldik çok şükür. Sizlerin gözlerine baktığımda kendi çocukluğumu görüyorum. Bu ülkede sadece tahsilli olmak yetmiyor sevgili çocuklar. Hem okuyup hem vatanına milletine bağlı, Allahını Peygamberini seven bireyler olmalısınız. Sevgili çocuklar çok değerli hocamız olan, Hak ve Kardeşlik Derneği Başkanı Doç. Dr. Naki Erdemir hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi çok Van için bir değerdir. Bizler birbirimize sahip çıkmalıyız. Bu ülkeden başka bir ülkemiz yok. Bütün dünya şu an ülkemizi parçalamak istiyor. Bunu 15 Temmuz’da denediler başaramadılar. Şimdi ekonomi ile deniyorlar yine başaramayacaklar. Bizler birlik beraberlik ve kardeşlik içinde olmaya devam edersek hiçbir güç bizi bölemez parçalayamaz.” Şeklinde konuştu.

Yemek sonrası kendisine soru soran çocuklar ile özel olarak ilgilenen Eftekin misafirlerini araçlarına kadar uğurlayarak arkalarından el salladı.

Haber-foto: Mehmet Dursun