Ümraniye’de Ahilik Haftası kutlandı

Ümraniye Belediyesi, Ahilik Haftası sebebiyle Alemdağ Caddesi’ndeki Santral etkinlik alanında kurulan El Sanatları Sergisi ile kutladı

0
21452

Gazete 1453/Ümraniye

Programda konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “17–23 Eylül tarihleri arası Ahilik Haftasıdır. Bu programda, herkesinde gördüğü gibi tarihten gelen esnaf ahlakını temsil eden, helal kazancı temsil eden, komşusunun hakkına riayeti esas alan, hakka, adalete, ölçüye, tartıya riayeti ahlak olarak bilen ve gerçekten esnaf yetiştiren bir kuruluş olan Ahiliğin bu töreninde bir araya geldik. İnşallah esnafımız bol kazansın” şeklinde konuştu.

Türk Geleneği olan “Örste Demir Dövme” ile devam eden program, Şed Kuşatma Töreni ve Ümraniye Belediyesi Okçuluk Kulübü tarafından sergilenen okçuluk gösterileriyle devam etti. Daha sonra Başkan Hasan Can ve tüm protokol tarafından Ümraniyeli esnaflara ahilik beratı verilerek plaket takdim edildi.

TEILEN
Önceki İçerikİmar Barışı Nedir, İmar Barışı’na kimler başvurabilir?
Sonraki İçerikÇekmeköy’de ‘Mutfaklar şeffaf, gıdalar güvenli’
Gazete 1453
KMG (Kurt Medya Grubu) yayını olan Gazete 1453, 4 Nisan 2011 tarihinden beri kültür&sanat, tanıtım, yerli ve yabacı turiste yönelik, yol gösteren ve yönlendiren İstanbul tarihi ve coğrafik güzellikleri içeren makalelerle İstanbul’un Ansiklopedisi olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kurt Medya Grubu, 25 Temmuz 2008 tarihinde Dr. Hamit Kurt ve Şeref Kurt kardeşler tarafından İstanbul Üsküdar’da kurulmuş marka patentli bir yayın grubudur. KMG bünyesinde KMG Fikir Ajansı, Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi bulunmaktadır.