Nakkaştepe Millet Bahçesi’nde boğaz keyfi

24 Haziran Genel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği ‘Millet Bahçesi’ projesinin ilk örneği Üsküdar Nakkaştepe’de hayata geçiyor.

0
7634

Gazete 1453/Üsküdar

Üsküdar Nakkaştepe Millet Bahçesi ve Mesire Alanı, çevre düzenlemeleri devam ediyor. Projede: 50 dönümlük arazi eşsiz boğaz manzarası, ahşap uçan yolları, macera adası, kamp ve okçuluk alanları, gölet ve piknik alanları ile dikkat çekiyor.

Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan bu araziyi 29 yıllığına kiralayan Üsküdar Belediyesi, alandan askeriye çıkınca hemen projelendirmeye başlamıştı. Hiç beton dökmeden tamamen doğal yaşama sahip çıkarak ve tek bir ağaç bile kesmeden, ayrıca sadece ahşap malzeme kullanılan Nakkaştepe Millet Bahçesi ve Mesire Alanı, hizmete girdiğinde vatandaşlar İstanbul Boğazı’nı seyir terası şeklinde seyredilebilecek bir park haline gelecek.

2018 yıl sonuna tamamlanması ve hizmete girmesi planlanan Millet Bahçesinde, aynı anda 2 bin 500 kişi buradan istifade edebilecek ve en güzel Boğaz fotoğraflarını çekebilecek. Projenin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açması bekleniyor.