Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yaşam

Yapımını Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen’in bizzat yakından takip ettiği Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi tam kapasite ile hizmet vermeye devam ediyor.

0
23738

Gazete 1453/Üsküdar

İçerisinde dünya çapında son teknolojik sistemler de barındıran ve Başkan Hilmi Türkmen’in açılışında “İçimiz kıpır kıpır bir şekilde açıyorum” dediği Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi, içerik bakımında Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyor.

MODERN TASARIM VE SON TEKNOLOJİ

Her türlü engeli olan vatandaşlarımızın rehabilitasyonu için tüm ayrıntıların düşünüldüğü merkezde, Kadın ve erkeklere yönelik 2 ayrı yüzme havuzu, akranlarla paylaşım odası, oyun eğlence odası, çok amaçlı etkinlikler salonu, okuma salonu, kafeterya gibi birçok bölümden oluşuyor. Ayrıca merkeze aileler engelli çocuklarını emanet ederek kendi gündelik işlerini yapabiliyorlar. Engelli birey sahibi ailelerin hayatını önemli ölçüde kolaylaştıracak, engelli bireylerimize sıcak bir yuva görevi görecek olan merkez yeşillikler içinde ve modern bir tasarımla inşa edildi.

ÇOK AMAÇLI KULLANIM BİR MERKEZ

4000 m2’lik bir alana sahip olan merkezde, engelli aileler eğitim bölümü, sosyal destek ve kabul bölümü, hobi salonu ve sosyal bahçeden oluşan yaşlılar için destek bölümü, psikolojik destek bölümü, yaşlılar fiziksel aktivite salonu, 2 adet akranlarla paylaşım odası, oyun eğlence odası, bilim araştırma salonu-internet, duyular ve iletişim bölümü, seminer salonları, sınıflar, çok amaçlı etkinlikler salonu ve fuaye, okuma salonu, bakım ve rehabilitasyon alanları ve yemekhane bulunuyor.

Unutmayalım! Her sağlıklı vatandaş birer engelli adayıdır.

Üsküdar Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yer alan hizmetler şunlar:

-Bireysel Eğitim

-Grup Eğitimi

-Fizyoterapi

-Psikolojik Danışmanlık

-Pedagog

-Dil ve Konuşma Terapisi

-Duyu Bütünleme Terapisi

-Uzay Terapisi

-Hidroterapi (Su Terapisi)

-Hipoterapi (At Terapisi)

-Sportif Rehabilitasyon

-Hasta Bakım Hizmeti

-Alzheimer Okulu Hobi Merkezi

-Evde Sağlık Hizmeti

-Konferans Salonu (Engelsiz Kültür Merkezi)

-Çocuk Oyun Odası

-Engelsiz Park

-Hobi Bostanı

-Yaşlılar Birimi

Kuaför Hizmeti

-Taziye Birimi

-Engelliler Koordinasyon Birimi

-Engelsiz Park
-

-Filografi

-Kaligrafi

-Ahşap Boyama

-Mehter

– Folklor

– Ritim

-Bağlama ve Ses

-Konser Çalışmaları

-Resim

-Ebru

-Nikah Şekeri

-Ahşap Yakma ve Dağlama

-Hüsn-ü Hat

Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi adresi: Bulgurlu Mahallesi, Libadiye Kavşağı, Üsküdar/İstanbul

 

TEILEN
Önceki İçerikÜsküdar Bilim Merkezi açıldı
Sonraki İçerikÜsküdar’daki bu projeler takdir topluyor
Gazete 1453
KMG (Kurt Medya Grubu) yayını olan Gazete 1453, 4 Nisan 2011 tarihinden beri kültür&sanat, tanıtım, yerli ve yabacı turiste yönelik, yol gösteren ve yönlendiren İstanbul tarihi ve coğrafik güzellikleri içeren makalelerle İstanbul’un Ansiklopedisi olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kurt Medya Grubu, 25 Temmuz 2008 tarihinde Dr. Hamit Kurt ve Şeref Kurt kardeşler tarafından İstanbul Üsküdar’da kurulmuş marka patentli bir yayın grubudur. KMG bünyesinde KMG Fikir Ajansı, Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi bulunmaktadır.