Uluslararası Türkiye Arapça Kitap Fuarı 4. Defa Kapılarını Açıyor

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Üsküdar'da düzenlenen 4. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Genleri Fuarı 22 Şubat (yarın) saat 11.00'de Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde 4. defa ziyaretçileriyle buluşacak.

0
22324

Üsküdar’da şubat ayı çok kültürel ve sanatsal faaliyetler açısından çok hareketli geçiyor. 200 bin katılımcıyı Üsküdar Kitap Fuarı’yla geçtiğimiz hafta ağırlayan Üsküdar Belediyesi, bu hafta da Uluslararası bir fuar gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşen Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Genleri Fuarı 22 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında yurt içinden ve yurt dışından ilim adamları, akademisyenler, yazarlar ve yayıncıların katılımıyla gerçekleşiyor.

Başkan Hilmi Türkmen’den Davet

5 yıllık belediye başkanlığı süresince kültür sanat alanında büyük bir atılım gerçekleştiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, saat 11:00’de gerçekleşecek açılışa herkesi davet ediyor. Türkmen davetini “Ülkemizden ve İslam dünyasından katılacak yayınevlerini, alimleri ağırlamaktan çok mutlu olacağız” şeklinde duyurdu.

Haber: İbrahim Atlı