Ümraniye Geleneksel Okçuluk Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ata sporumuz okçuluğu yaşatmak için önemli bir misyonu yerine getiren Ümraniye Belediyesi 15.'sini düzenlediği Geleneksel Okçuluk Yarışması'nın ödül törenini gerçekleştirdi. Türkiye'nin dört bir yanında 330 yarışmacının katıldığı yarışmanın töreninde ödülleri Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Belediye Başkanı Hasan Can takdim etti.

0
21085

Ümraniye Belediyesi kültürel ve sanatsal alanda önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan, ata sporumuz okçuluğu yaşatmak için bu alanda Geleneksel Okçuluk Yarışması düzenleyen Ümraniye Belediyesi, başarılı sporcuları ödüllendirdi. Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleşen ödül töreninde ödülleri Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can takdim etti. Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından 41 takım ve 330 sporcu katılmıştı.

Kendi Sporumuza Sahip Çıkarak Dünya Çapında Başarılar Elde Edeceğiz

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan yaptığı konuşmada, “Ümraniyeli kardeşlerimiz ve sporcularımız hepiniz hoş geldiniz. Geleneksel sporlarımıza sahip çıkmak adına başlattığımız bu yarışmalarda Türkiye’nin birçok yerinden destekler var. Ümraniye Belediye’mize de geleneksel okçuluğa verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Maalesef bizim bildiğimiz, kültürümüzden doğan ata sporlarımız unutulmaya yüz tutmuştu. Ancak 6 yıl boyunca yaptığımız çalışmalarla bugün ata sporumuz olan okçuluk çok farklı noktalara gelmiştir.  İnşallah geleneksel okçulukta da aynı başarıları elde edeceğiz. Biz Türkiye olarak dünya çapında uluslararası turnuvalara katılmayı ve kendi sporumuza sahip çıkarak dünya çapında başarılar elde edeceğiz. Türkiye kendine has özelliklerini barındıran, okçuluk, güreş gibi ata sporları haricinde, halk müziklerinden halk oyunlarına, kendi kültürüne kendi sanatına sahip çıkmak zorundadır. En iyi okçuyu, en iyi güreşçiyi yetiştirebilecek bizleriz yani Türkiyedir. Ata sporlarında lider olmalıyız, tıpkı diğer spor dallarında olduğu gibi  dünya çapında sporcular yetiştirmeliyiz. Her konuda hedefimiz lider olmaksa teknolojide de lider olmalıyız. Biz bunlarla yetinmeyip her başarımıza bir yenisini katmak amacıyla ilerleyeceğiz” diyen Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan “Burada bulunan sporcularımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

Haber: İbrahim Atlı