Sipahi’den Çekmeköy’e çağ atlatacak projeler

Yerel seçimlerde partilerden çok güven sağlayan isimler ön plana çıkıyor. O isimlerden biri de daha önce 2 dönem Taşdelen Belediye Başkanlığı yapmış ve Çekmeköy'ü yakından tanıyan Hüseyin Avni Sipahi. Çekmeköy'e kültürel anlamda çağ atlatacak projeleri Gazete1453 olarak sizler için derledik.

0
6664

Yerel seçime sayılı günler kaldı. Belediye Başkan adayları ilçelerin sosyal hayatı kadar, kültürel projeleriyle de önemli fikirleri vatandaşlarla paylaştı. Bu adaylar arasından Çekmeköy’ün tanınan ismi Demokrat Parti Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi’nin projeleri Çekmeköy’e çağ atlatacağa benziyor. Nedir bu projeler:

ÇOCUK VE GENÇLİK EVLERİ

Artık düzen eskisi gibi değil. Tek maaşla ev geçindirmek hayal. Bir evde karı koca çalışmadıktan sonra o evde huzur kalıyor, ne düzen. Hal böyle olunca evin çocukları ortada kalıyor. Çocuk ki bir anne babanın en değerli varlığıdır. Hüseyin Avni Sipahi bu sorunu görmüş ve çalışan anne baba için Çocuk ve Gençlik Evleri projesini hazırlamış. Mahallelere açılacak Çocuk ve Gençlik Evleri hem kreş hem de etüd merkezi görevini üstlenecek. Çocuğunu kreşe gönderemeyen aileler için bir imkan doğacak, aileler Çocuk ve Gençlik Evleri’nde uzmanlara çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edecekler. Çocuklar kaliteli zaman geçirecek, atölye çalışmaları yapacak. Çocuklar evlerine gidince, gençler gelecek hem kendilerini geliştirecekler, hem de derslerine sınavlarına destek olacak bir ortamda zamanlarını geçirecekler. Daha ne olsun?

GENÇLERE VE ÇOCUKLARA SPOR VE SANAT EĞİTİMİ

Hüseyin Avni Sipahi gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan en büyük yatırım olduğunu görmüş ve onlara spor ve sanat eğitimi sağlamaya yönelik bir proje de hazırlamış.

SOSYAL TESİSLER

Çekmeköylülerin eksikliğini hissettikleri en önemli alanlardan birisi Sosyal Tesisler. Hüseyin Avni Sipahi bunu gözlemlemiş ve çalışmasını yapmış. Tematik olarak tasarlanan Sosyal Tesisler, içeriğiyle hedef kitlesiyle toplumun tüm kesimlerine hitap edecek şekilde inşa edilecek. Sosyal tesis, sosyal olacak, kaliteli hizmet uygun fiyat anlayışıyla işletilecek. Kar amacı güdülmeyecek.

Haber: İbrahim Atlı