Gültekin Uysal, ‘27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi’ kara bir lekedir

Demokrat Parti İstanbul İl Teşkilatı ve bütün ana kademelerinin 27 Mayıs 1960 Darbesi'nin yıl dönümünde bir araya geldiği iftar programına Genel Başkanı Gültekin Uysal önemli açıklamalarda bulundu.

0
22014

Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel de gerçekleştirilen İftar programı, Türk demokrasi tarihinin kara lekelerinden birisi olan 27 Mayıs 1960 Darbesi’nin yıl dönümüne denk gelmesi dikkatleri çekti. Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcı Adem İpek, ev sahibi olarak bütün misafirler ile tek tek ilgilendi.

27 MAYIS HAKİMLERİNE CÜBBELİ ÇETE BENZETMESİ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal

İftar programında bir konuşma yapan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal “Bugün burada Demokrat Parti’ için yola çıkan bütün dava arkadaşlarımı bir arada görmekten dolayı çok mutluyum. Bütün İslam Aleminin Ramazan ayı ve yaklaşmakta Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum. 27 Mayıs bir yandan üzüntülerimizi, acılarımızı içimize atarken diğer yandan da böyle mübarek bir ayda olmanın huzuru içerisinde bir araya geldik. Yassı Ada’da cübbeli çetenin huzuruna çıkanlar demokratların şahsiyetinde millettir. Milletin tercihleri sorgulanmış, millet bu tercihleri sebebiyle suçlanmış, milletin egemenliği suçlu bulunup idama yollanmıştır” dedi.

SANDIĞI ZEDELERESEK TOPLUMUN GÜVENİ SARSILIR

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi için verdiği iptal kararı yarın da hafızamızdan silemeyeceğimiz, Türkiye’nin demokrasi tarihi üzerinde olumsuz etkiler bırakacak bir karardır” dedi ve “Sandığı zedelersek toplum neye güvenecek? diye sordu.

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Nimet Bulut

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Nimet Bulut ise “27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi Türk siyasi ve hukuk tarihinin en karanlık günlerinden biridir. Yassı ada hâkimleri vicdanları sızlamadan, milletin onuru, gururu ve iradesini yok sayarak, başbakan Adnan Menderes ile bakanlar idam kararı vermiştir. Bugün bir darbenin yıldönümü değil, demokrasi şehitlerimiz Adnan Menderes ve Hasan Polatkan’ın aziz hatıralarını anmak için toplandık” şeklinde konuştu.

Yoğun katılımın olduğu programa, “Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal başta olmak üzere, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Adem İpek, Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Nimet Bulut, Demokrat Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Metin Özkan, Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Üsküdar’ın sevilen siması Mahmut Ekşi, CHP İstanbul İl Başkan yardımcısı Hakan Bahçetepe, Meclis üyesi Süleyman Uluocak, AK Parti İl Başkan Vekili Muhammer Varlıoğlu, yardımcısı Erdal Aslan,Saadet Parti İl Başkan yardımcısı Bilal Aydın, Şahin Köseoğlu,Merkez Parti İl Başkan yardımcısı Aziz Büyüksolgan,İl Sekreteri Nurgün Uzun,STK Temsilcilerinden Nilüfer Atakan,Kas-Gon Başkanı Selami Çelebi, Kas-Der gençlik kollarından Onur Kaya, İlim Ve Fazilet Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi ve çok sayıda DP’li vatandaşlar katıldı.

TEILEN
Önceki İçerikİlim ve Fazilet Vakfı Eğitim Kurumları iftar geleneğini sürdürdü
Sonraki İçerikErdoğan, Üsküdar’da 100 bin kişilik iftarda vatandaşla buluştu 
Gazete 1453
KMG (Kurt Medya Grubu) yayını olan Gazete 1453, 4 Nisan 2011 tarihinden beri kültür&sanat, tanıtım, yerli ve yabacı turiste yönelik, yol gösteren ve yönlendiren İstanbul tarihi ve coğrafik güzellikleri içeren makalelerle İstanbul’un Ansiklopedisi olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kurt Medya Grubu, 25 Temmuz 2008 tarihinde Dr. Hamit Kurt ve Şeref Kurt kardeşler tarafından İstanbul Üsküdar’da kurulmuş marka patentli bir yayın grubudur. KMG bünyesinde KMG Fikir Ajansı, Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi bulunmaktadır.