Yeni Peugeot 508, Öztek Otomotiv’de görücüye çıktı

Öztek Otomotiv, Çekmeköy şubesinde yenilenen Peugeot 508'i tanıttı. Görkemli bir kokteyl gerçekleşen lansmana Peugeot severler büyük ilgi gösterdi.

0
13157

Yenilenen Peugeot 508’in Tanıtım Toplantısına Peugeot severler yoğun ilgi gösterdi oldu.  Peugeot ve Citroen’den sonra geçtiğimiz yıllarda rakibi Alman Opel’i de bünyesine katmayı başaran PSA Grubu, önemli bir sıçrayışı yenilen 508 ile yapıyor.

YENİ PEUGEOT 508 HAKKINDA

Uzunluğu ve tavan yüksekliği azaltılan Yeni Peugeot 508, artan genişliğinin de etkisiyle daha olgun ve dinamik bir görünüm sergiliyor. Daha keskin hatlara sahip yeni dış tasarım daha güçlü bir duruş sergilerken, her bir ayrıntısı büyük bir titizlikle ele alınan iç mekanı, ikonik Peugeot i-Cockpit®’in gelişimini gözler önüne seriyor.

Sağlam yol tutuş özellikleri, yüksek verimlilik seviyesine sahip yeni motorları, sayısız teknolojik donanımları ve ileri seviyede kalite özellikleriyle Yeni Peugeot 508, D segmentinin standartlarını yeniden belirliyor. Markanın sınıf atlama stratejisini de destekleyen Yeni Peugeot 508, Türkiye’de senenin son çeyreğinde satışa sunulacak.

YENİ 508’İN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yeni Peugeot 508, yeni nesil Euro 6.c normuna uyumlu PureTech ve Blue HDi motorlar (gelişmiş SCR teknolojisi) sayesinde sınıfının en iyi CO2 emisyon salınım değerlerine imza atıyor. 1.6 litre PureTech motordan geliştirilen; PureTech 180 S&S EAT8 ve PureTech 225 S&S EAT8 olmak üzere iki yeni benzinli motor sunuluyor. Dizel cephesinde ise 1.5L ve 2.0L BlueHDi motorlardan geliştirilen; BlueHDi 130 S&S 6 ileri manuel, BlueHDi 130 S&S EAT8, BlueHDi 160 S&S EAT8 ve BlueHDi 180 S&S EAT8 olmak üzere dört farklı alternatif bulunuyor

Tanıtımın ardından misafirlere canlı müzik eşliğinde ikramlarda bulunuldu