Ümraniye Kitap Fuarı açıldı

Anadolu Yakasının en büyük kitap fuarı olma özelliği taşıyan Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Ümraniye Kitap Fuarı Santral Meydanı’nda açıldı.

0
33379

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Ümraniye Kitap Fuarı’na 80 yayın evi katılırken, 22 Aralık tarihine kadar sürecek fuarda 100 değerli yazar, okurlarla buluşacak. Fuar gün boyunca saat 10.00 ile 20.00 saatlerinde açık kalacak. Fuar alanına gelmek isteyen kitap severler ise metroyu kullanarak Ümraniye durağında inerek fuar alanına ulaşabilecek.

TEKNOLOJİ RAĞMEN KİTAP OKUMALIYIZ

Açılışta bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Günümüzde her türlü teknoloji elimizin altında. Bir çok ortamda bilgisayar ve tablet kullanarak her türlü bilgiye ulaşabiliyoruz. Onlarla bir çok bilgiye ulaşabilsek de mutlaka o kitap sayfalarının kokusunu duymak lazım. Kitapların hayal ve bilgi dünyasına kazandırdıkları bana göre hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Onun için bu kitap fuarları çok önemli. Bundan dolayı bu fuara katılan tüm yayınevlerine, yazarlara ve kitapseverlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.