Ümraniye Kitap Fuarı açıldı

Anadolu Yakasının en büyük kitap fuarı olma özelliği taşıyan Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Ümraniye Kitap Fuarı Santral Meydanı’nda açıldı.

0
33285

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Ümraniye Kitap Fuarı’na 80 yayın evi katılırken, 22 Aralık tarihine kadar sürecek fuarda 100 değerli yazar, okurlarla buluşacak. Fuar gün boyunca saat 10.00 ile 20.00 saatlerinde açık kalacak. Fuar alanına gelmek isteyen kitap severler ise metroyu kullanarak Ümraniye durağında inerek fuar alanına ulaşabilecek.

TEKNOLOJİ RAĞMEN KİTAP OKUMALIYIZ

Açılışta bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Günümüzde her türlü teknoloji elimizin altında. Bir çok ortamda bilgisayar ve tablet kullanarak her türlü bilgiye ulaşabiliyoruz. Onlarla bir çok bilgiye ulaşabilsek de mutlaka o kitap sayfalarının kokusunu duymak lazım. Kitapların hayal ve bilgi dünyasına kazandırdıkları bana göre hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Onun için bu kitap fuarları çok önemli. Bundan dolayı bu fuara katılan tüm yayınevlerine, yazarlara ve kitapseverlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

TEILEN
Önceki İçerik6.İslam Ekonomisi, Finans ve Etik Kongresi (ISEFE) Gerçekleştirildi
Sonraki İçerikBeyazıt Yangın Kulesi’nin tarihi ve işlevi
Gazete 1453
KMG (Kurt Medya Grubu) yayını olan Gazete 1453, 4 Nisan 2011 tarihinden beri kültür&sanat, tanıtım, yerli ve yabacı turiste yönelik, yol gösteren ve yönlendiren İstanbul tarihi ve coğrafik güzellikleri içeren makalelerle İstanbul’un Ansiklopedisi olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kurt Medya Grubu, 25 Temmuz 2008 tarihinde Dr. Hamit Kurt ve Şeref Kurt kardeşler tarafından İstanbul Üsküdar’da kurulmuş marka patentli bir yayın grubudur. KMG bünyesinde KMG Fikir Ajansı, Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi bulunmaktadır.