Nevmekan Selimiye açıldı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat tarihinde restorasyonu biten Nevmekân Selimiye’nin açılışını gerçekleştirdi.

0
4809


Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen eşlik etti. Açılışa Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Demir ve Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz katılım sağladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdar’ın 3. Millet Kıraathanesi olma özelliğini taşıyan ve tarihi bir mirasa sahip olan Nevmekân Selimiye’yi gezerek incelemelerde bulundu.

NEVMEKAN SELİMİYE HAKKINDA

Sultan 3.Selim tarafından Selimiye Kışlası ile beraber 1800-1801 yıllarında Nizam-ı Cedid askerlerinin kullanması için yaptırılan Selimiye Hamamı; Üsküdar Belediyesi tarafından restore edildi. Tarihi miras, Nevmekân Selimiye olarak Millet Kıraathanesi, bahçesi ve yaklaşık 25.000’i dijital olmak üzere toplamda 45.000 kitap kapasiteli kütüphanesi ile günümüze taşınmış oldu.

TEILEN
Önceki İçerikİstanbul sözleşmesini neden imzaladık neden vazgeçtik?
Sonraki İçerikKriz anında inisiyatif almak
Gazete 1453
KMG (Kurt Medya Grubu) yayını olan Gazete 1453, 4 Nisan 2011 tarihinden beri kültür&sanat, tanıtım, yerli ve yabacı turiste yönelik, yol gösteren ve yönlendiren İstanbul tarihi ve coğrafik güzellikleri içeren makalelerle İstanbul’un Ansiklopedisi olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kurt Medya Grubu, 25 Temmuz 2008 tarihinde Dr. Hamit Kurt ve Şeref Kurt kardeşler tarafından İstanbul Üsküdar’da kurulmuş marka patentli bir yayın grubudur. KMG bünyesinde KMG Fikir Ajansı, Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi bulunmaktadır.