Bülbül Deresi Necmettin Öztürk Parkı açıldı

Üsküdar’ın ilk Belediye Başkanı Necmettin Öztürk’ün adı verilen Bülbül Deresi Necmettin Öztürk Parkı Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği törenle açıldı.

0
23749

Gazete 1453/Üsküdar

İhsaniye Camii Müezzini Saffet Çalış’ın Kur’an tilavetiyle başlayan programa, bir süredir tedavi gören Necmettin Öztürk’ katılamazken, eşi Meral Öztürk kızı Hilal Öztürk katıdılar. Ayrıca törene Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yanı sıra, ANAP (Anavatan Partisi) dönemi Bakırköy Belediye Başkanı Naci Ekşi, ANAP eski İstanbul İl Başkanı Mahmut Ekşi ve dönemin ANAP İstanbul Milletvekili Hayrettin Elmas, Muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MİLLET BAHÇESİNİ NAKKAŞTEPE’DE AÇIYORUZ

Kurdele kesimi öncesi halka seslenen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen şunları söyledi. “ Bugün açtığımız bu parkla Üsküdar’da 50 park yapmış olduk, 100’den fazla parkı da restore ettik. Kişi başı yeşil alan oranını 4 metrekareden 10 metrekarelere ulaştırdık. Yakında Nakkaştepe Millet Bahçesi‘ni açıyoruz, bir yandan da Validebağ Millet Bahçesi için çalışıyoruz. İkisi de muazzam projeler, hamdolsun Üsküdar’ımız bu açıdan benzersiz bir noktada.”

Konuşmasında Necmettin Öztürk’ü de anan Başkan Türkmen “Bayrağı bize devreden tüm eski belediye başkanlarımızdan aramızdan ayrılanlara rahmet, hayatta olanlara sıhhat diliyorum. Necmettin başkanımız tedavi görüyor, onun adına aramızda bulunan ailesine ve bugün burada olan herkese hoş geldiniz diyorum.”diyerek sözlerini noktaladı.

NECMETTİN ÖZTÜK’ÜN ÜSKÜDAR’A ÇOK EMEĞİ VAR

ANAP dönemi İstanbul İl Başkanı Mahmut Ekşi teşekkür konuşması için çıktığı kürsüde şunları söyledi. “1966 yılından beri Üsküdar’da oturan, İlk orta ve Lise’yi bu semtte okuyup, Üniversiteyi İstanbul Üniversitesinde okuyan bir kardeşinizim. Mahallemize hep birlikte hoş geldik. Necmettin Öztürkü çok iyi tanırız. Bizler onu sevenler olarak Ağabey deriz kendisine. Kendisi tam bir Anadolu insanıdır. Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal Necmettin ağabeydeki potansiyeli gördü ve keşfetti ve Üsküdar Kurucu Belediye Başkanı görevini kendisine verdi. Yeni gençler bilmezler doğal olarak ama o dönem Ümraniye’de Üsküdar’a bağlı ve çok büyük bir alan Üsküdar. Necmettin ağabeyimizin çok eserleri emeği vardır bu bölgelerde. Necmettin Ağabeyimize sağlık afiyet ve acil şifalar diliyorum. Biz an önce eski günlerine dönmesini temenni ediyoruz” dedi.

Haber-foto: Mehmet Dursun