Resim, Hikaye ve Şiir Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu

Ümraniye Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel resim, hikâye ve şiir yarışmasının 14. büyük bir coşku ile yapıldı. Yarışmada dereceye girenler, ödüllerini Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın elinde bizzat aldılar.

0
22392

Gazete 1453/Ümraniye

Ümraniye Belediye binasının bahçesinde gerçekleştirilen 14. Geleneksel Resim, Hikâye ve Şiir Ödül Töreni, sanatçı Esat Kabaklı’nın kahramanlık ezgilerini seslendirmesiyle başladı. Alkışlarla sahneden inen Esat Kabaklı’nın ardından selamlama konuşması yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can şunları söyledi.

YARIŞMAMIZ ÜMRANİYE’NİN MARKASI OLMUŞTUR

“Bu yıl 14.düzenlediğimiz yarışmamız artık Ümraniye’mizin markası haline gelmiştir.” Yüzlerce kişinin katıldığı yarışmada dereceye giren eserleri bir kitapta topladıklarını belirten Can, konuşmasına şöyle devam etti. “ Tüm katılımcıların gönderdiği eserleri jüri üyelerimiz titizlikle değerlendirdiler. Bu çalışmalarımız ile yarışmalarımız daha da önem kazanıyor. Bu sene şiirdeki konumuz ‘Dünyadaki Merhamet Timsali Türkiye.’ Resimde ise ‘Malazgirt 1071’den 2071’ oldu.” Çok şükür 50’nin üzerinde hikâye ve şiir kitabımız var. Hikâyede ve şiirde jüri üyelerimiz alanlarında uzman değerli kişilerdir. Ben yarışmalarımıza katılım gösteren, kazanan, kazanmayan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can, şiir kategorisinde birinci olan “Arakanlı Çocuk” eserini okuyarak, “Bütün mazlumların sesi olan bir Türkiye’yiz. İnşallah Rabbimizin inayetiyle bir gün tüm bu zulüm son bulur.” diye konuştu.

Törende daha sonra dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, AK Parti Milletvekili İffet Polat, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Haber-fotoğraf: Mehmet Dursun