Üsküdar Kitap Fuarı Kitapseverlerle Buluşuyor

Üsküdar Belediyesi'nin bu yıl 5.'sini düzenlediği Üsküdar Kitap Fuarı'nda yine Türkiye'nin önde gelen 130 yayınevi ve birbirinden değerli 250 yazar kitapseverlerle buluşacak. Etkinlik 9 - 17 Şubat tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

0
21958

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in göreve başladığında hayata geçirdiği ilk kültür sanat atılımlarından biri olan Üsküdar Kitap Fuarı, 5 yıl içerisinde gerek konukları, gerek yayınevleri, gerekse misafirlerinin artan sayısıyla İstanbul’un en kapsamlı kitap fuarlarından biri haline geldi. Her yıl Şubat ayı içerisinde gerçekleşen etkinlik bu yıl da 9 – 17 Şubat tarihleri arasında kapılarını açacak. Etkinlik birçok aktiviteye, etkinliğe imza atan Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Onur Konukları İbrahim Kalın ve Beşir Ayvazoğlu

130 yayınevi ve 250 yazarın katılacağı bu dev organizasyonun bu yılki onur konukları Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın ile şair – yazar – gazeteci Beşir Ayvazoğlu olacak. Söyleşi ve imza etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan Üsküdar Kitap Fuarı kapılarını tüm kitapseverlere açıyor.

Başkan Türkmen’e Göre Üsküdar

Üsküdar’ı kültür&sanat merkezi haline getirmek için çalışan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de kitapseverleri kendi üslubuyla fuara davet ediyor: “Orhan Veli’nin İstanbul’u dinlediği yer Üsküdar, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın tasvirlerine misafir Üsküdar, Kemalettin Tuğcu’nun hayal dünyasını şekillendiren Üsküdar, tarih boyunca sayısız medeniyetlere, sayısız anlayışlara ev sahipliği yapmış kitaplara sığmayan, kalemlerin, yazıların ve yazarların tarifte zorlandığı kadim medeniyetin şehri Üsküdar, deniz kokusu, tarih kokusu, kültür kokusu, kitap kokusunun güzel bir armoni oluşturduğu başka bir şehir, başka bir belde zannediyorum yok denecek kadar azdır.”

Haber: İbrahim Atlı