Liseliler Dikkat! Bu Okul Başka Okul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) işbirliğiyle hayata geçirilecek olan Metin Yazarlığı, Şiir, Sinema ve Biyografi okulları liselilere yeni bir dünyanın kapılarını açacak. Lise öğrencilerini hayata erken hazırlayacak olan okullar için son başvuru tarihi 22 Şubat.

0
21729

Gençlerin gelişimi için yoğun çaba sarf eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) ile birlikte önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Gençlerin ilgi alanlarına göre katerogrize edilen Biyografi Okulu, Metin Yazarlığı Okulu, Sinema Okulu ve Şiir Okulu uzman eğitmenler ve esaslı bir program ile lise öğrencilerini ağırlayacak.

12 Hafta Sürecek Dolu Dolu Eğitimler

Önder şahsiyet haline gelmiş insanların bilgi ve birikimlerinden yararlanmak isteyen aynı zamanda biyografi yazmaya ve okumaya ilgi duyan gençler için açılan Biyografi Okulu 12 hafta sürecek. Olayları daha derinden bakmalarını sağlayacak, gençlerin düşünce dünyalarını zenginleştirecek Şiir Okulu 12 hafta boyunca öğrencilerini ağırlayacak. Kendini ifade edebilen, kendini, çevresini, olayları etkili bir üslupla anlatacak gençler yetiştirmenin gayesini taşıyan Metin Yazarlığı Okulu da aynı şekilde 12 hafta boyunca liseli gençlerin dimağını genişletmeye çalışacak.

Üniversiteliler de Unutulmadı: Sinema Okulu

Sinema sektörü günden güne büyüyen ve desteklenen bir sektör. Bu alanda da bir okul açan İBB ve TÜGVA sinemacılığa meraklı üniversite öğrencilerine olarak,  kurgu,  senaryo,
yönetmenlik, görüntü yönetmenliği  gibi alanlarda eğitim verilerek sektörün söz sahibi insanlarıyla bir araya getirmek ve bu sektörde medeniyetimize ışık tutacak kişiler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Haber: İbrahim Atlı