Üsküdar Kitap Fuarı 200 Bin Ziyaretçiyle Veda Etti

9 - 17 Şubat tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 5. Üsküdar Kitap Fuarı, bu yıl da ziyaretçi sayısını artırmayı başardı. Gencinden yaşlısına, ev hanımından bakanına kadar çok geniş bir ziyaretçi kitlesine ulaşan Üsküdar Kitap Fuarı bu yıl 200 bin ziyaretçiyi ağırladı.

0
22061

Okumayı ve okutmayı en güzel şekilde başaran Üsküdar Belediyesi, 5. Üsküdar Kitap Fuarı ile başarısına bir yıldız daha ekledi. 9 Şubat tarihinde 250 yayınevi ve 130 yazar ile kapılarını açan Üsküdar Kitap Fuarı, 17 Şubat’ta ziyaretçilerine veda etti.

Açılışı gibi kapanışı da üst düzey oldu

Fuarın açılışını onur konuğu olarak Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın gerçekleştirirken, kapanışını da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya yaptı. Her kesimden katılımcıyı ağırlayan fuar, çocuklardan yaşlılara, ev hanımından bakana kadar 200 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in Okuma Seferberliği Çalışmaları

Bu büyük organizasyonu başlatan ve devam ettiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen‘in okuma seferberliği fuarla sınırlı değil. İşte Başkan Türkmen’in okuma seferberliği çalışmaları:

1- Nevmekan Kitaplı Kahve

2 – Nevmekan Sahil (Millet Kıraathanesi)

3 – Üsküdar Sahaf Festivali

4 – Üsküdar Kitap Fuarı

Haber: İbrahim Atlı

Bekir Develi
Beşir Ayvazoğlu
Kitap Kurtları
Fatih Dönmez, Fatma Betül Sayan Kaya, Adem Kaan Pehlivan

Fatma Betül Sayan Kaya
Hilmi Türkmen, Fatih Dönmez, Fatma Betül Sayan Kaya
Çocukların Hilmi Türkmen aşkı
İbrahim Tenekeci

İsmail Kılıçarslan
Mete Yarar
Pelin Çift