Sipahi’den Çekmeköy’e çağ atlatacak projeler

Yerel seçimlerde partilerden çok güven sağlayan isimler ön plana çıkıyor. O isimlerden biri de daha önce 2 dönem Taşdelen Belediye Başkanlığı yapmış ve Çekmeköy'ü yakından tanıyan Hüseyin Avni Sipahi. Çekmeköy'e kültürel anlamda çağ atlatacak projeleri Gazete1453 olarak sizler için derledik.

0
23144

Yerel seçime sayılı günler kaldı. Belediye Başkan adayları ilçelerin sosyal hayatı kadar, kültürel projeleriyle de önemli fikirleri vatandaşlarla paylaştı. Bu adaylar arasından Çekmeköy’ün tanınan ismi Demokrat Parti Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi’nin projeleri Çekmeköy’e çağ atlatacağa benziyor. Nedir bu projeler:

ÇOCUK VE GENÇLİK EVLERİ

Artık düzen eskisi gibi değil. Tek maaşla ev geçindirmek hayal. Bir evde karı koca çalışmadıktan sonra o evde huzur kalıyor, ne düzen. Hal böyle olunca evin çocukları ortada kalıyor. Çocuk ki bir anne babanın en değerli varlığıdır. Hüseyin Avni Sipahi bu sorunu görmüş ve çalışan anne baba için Çocuk ve Gençlik Evleri projesini hazırlamış. Mahallelere açılacak Çocuk ve Gençlik Evleri hem kreş hem de etüd merkezi görevini üstlenecek. Çocuğunu kreşe gönderemeyen aileler için bir imkan doğacak, aileler Çocuk ve Gençlik Evleri’nde uzmanlara çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edecekler. Çocuklar kaliteli zaman geçirecek, atölye çalışmaları yapacak. Çocuklar evlerine gidince, gençler gelecek hem kendilerini geliştirecekler, hem de derslerine sınavlarına destek olacak bir ortamda zamanlarını geçirecekler. Daha ne olsun?

GENÇLERE VE ÇOCUKLARA SPOR VE SANAT EĞİTİMİ

Hüseyin Avni Sipahi gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan en büyük yatırım olduğunu görmüş ve onlara spor ve sanat eğitimi sağlamaya yönelik bir proje de hazırlamış.

SOSYAL TESİSLER

Çekmeköylülerin eksikliğini hissettikleri en önemli alanlardan birisi Sosyal Tesisler. Hüseyin Avni Sipahi bunu gözlemlemiş ve çalışmasını yapmış. Tematik olarak tasarlanan Sosyal Tesisler, içeriğiyle hedef kitlesiyle toplumun tüm kesimlerine hitap edecek şekilde inşa edilecek. Sosyal tesis, sosyal olacak, kaliteli hizmet uygun fiyat anlayışıyla işletilecek. Kar amacı güdülmeyecek.

Haber: İbrahim Atlı

TEILEN
Önceki İçerikŞadi Yazıcı’nın Tuzla’yı Zirveye Taşıyacak Kültürel Atağı
Sonraki İçerikSarıgül’den Şişli’ye yakışır kültür sanat projeleri
İbrahim Atlı
İbrahim Atlı, Aydın doğumludur. İlköğretim ve Lise hayatını Aydın’da tamamlayan İbrahim Atlı, 2004 yılında üniversite eğitimi için gittiği Çanakkale’de Lisans (2004-2008), Pedagojik formasyon (2009-2010) ve Yüksek Lisans (2010-2012) eğitimini tamamlamıştır. Türk Dili Edebiyatı bölümü mezunu olan Atlı yüksek lisans sırasında İstanbul’a yerleşmiştir. 2010 – 2015 yılları arasında Üsküdar’da çıkardığı Kalem Gazetesi’nin Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Bu süreç içerisinde Kalem Ajans bünyesinde Üsküdar Gurme Rehberi (2013), Adalar Gezi Rehberi (2014) ve Üsküdar Life dergilerini hizmete sunmuştur. Bu yayımların mutfağından sunumuna işin her aşamasında katkı sunan Atlı 2016-2017 yılları arasında Akşam Gazetesi’nde editörlük görevini üstlenmiş, Akşam Ege eklerini çıkarmış ve Akşam Cumartesi’de röportaj gerçekleştirmiştir. Bir süre metin yazarlığı yapan İbrahim Atlı, Geçmişten Geleceğe Üsküdar projesini Üsküdar Belediyesi ile hayata geçirmiştir. Proje ile Üsküdar’ın tarihi camiilerinin belgesel çekimlerini hizmete sunmuştur. 2017 – 2018 yılları arasında TÜGVA Genel Merkezi’nde Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini sürdüren Atlı, aynı kurum altında çalışmaya devam etmektedir. 2019 yılında Muğla’ya yerleşen İbrahim Atlı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Yeni Türk Edebiyatı alanında doktora eğitimini sürdürmekte ve bu süre zarfında Güncel Posta Gazetesi ve Gazete1453’ün köşe yazarlığını ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini üstlenmektedir. İbrahim Atlı orta derece İngilizce bilmektedir ve evlidir.