Gayrimenkul yatırımında 3D Formülü

0
7771

Dr.Hamit Kurt

Gayrimenkul yatırımından yüksek kazanç elde etmek için gayrimenkul ucuzken almak ve değeri arttığında satmak gerekir. Bu basit bir denklem. Herkesin yapabileciği bir yatırım şekli. Asıl mesele gayrimenkuldeki bu iniş ve  çıkışları doğru zamanda, doğru yerde ve doğru pazarlama yöntemiyle sonuçlandırmaktır. Yani 3D Formülü…

3D Formülü aynı zamanda başarıyı da getiren formüldür. Doğru zamanda, doğru yerde ve doğru kişilere denk geldiğinizde, yaptığınız ne olursa olsun başarı kaçınılmazdır. Gayrimenkul yatırımı için de; lokasyon (yer), zaman (piyasa koşulları) ve pazarlama yöntemi önemlidir. Ama en önemlisi öngörü sahibi ve konuya hakim olmanız gerekir. Bu anlamda gayrimenkul konusunda uzman kişilere danışmayı ihmal etmeyiniz!

Yine de gayrimenkul sektöründe yatırım yapacak iseniz, ilk önce bilmeniz gereken şey: Diğer farklı sektör yatırımlarında olduğu gibi gayrimenkul yatırımı da risk içeren bir yatırım biçimidir. Risk almadan yatırım yapmak çok olası değil. Risksiz bir yatırım, mevcut durumunuzu korumaya yönelik olabilir. Bu koruma şekli de çoğu zaman  olumsuz sonuçlanabilir. Kısacası; hayatın her noktasında risk vardır. Makul riskler almadan ilerlemek zorludur.

Peki gayrimenkul yatırımını ne zaman yapmalıyız? Hemen şimdi yapın derim. Piyasa koşulları ve pandemi nedeniyle gayrimenkule yatırım yapmanın doğru zaman olduğu kanaatindeyim. Pandemiyle beraber insanlar ekonomik anlamda çaresiz ve umutsuz. Temel ihtiyaçlar haricinde para harcayan çok az. Arz talep dengesine baktığımızda  satın alma daha makul. Dolayısıyla bu günlerde gayrimenkule yapacağınız yatırım, doğru bir yatırım olacaktır. Bunu da birkaç ay içerisinde gözlemleyeceksiniz.

Gayrimenkul yatırımı konusunda daha detaylı bilgi alış verişi için, gayrimenkul piyasasının en önemli firması olan RE/MAX IŞIK Ailesi’nin bir ferdi olarak, siz değerli okurlarıma her türlü desteği vermeye hazır olduğumu belirtmek isterim.

Mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim.

TEILEN
Önceki İçerikDoğan Cüceloğlu Gerçek Bilim İnsanının tanımıydı…
Sonraki İçerikZamanından önce doğumlar çocuklarda okul başarısını etkiliyor mu?
Dr. Hamit Kurt
Dr.Hamit Kurt, 1997 yılında Antalya Akseki'de Çok Programlı Lise (Muhasebe) bölümünü bitirdi. 2002- 2004 yıllarında Antalya/Alanya'da yaşadı. Bu süre içerisinde vekil öğretmenlik, ticaret, turizm, tiyatro-sinema ve gazetecilik gibi bir çok alanda çalıştı. 2003 yılında “Ah ipliler Vah İpsizler” sinema filmi, Dikkat, Ihlamurlar Altında, Cennet Mahallesi ve Arka Sokaklar gibi çeşitli dizilerde oynadı. 2003-2004 yıllarında Antalya ve ilçelerinde, “İnsanlar ne İster ve Tek Kişilik Muhalefet” adlı tek kişilik tiyatro oyunu yazıp oynadı) 2004 yılından Alanya’dan İstanbul'a taşındı. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi'nden mezun oldu. 2015 yılında International Newport University (Doctor of Business Administration) bölümünde doktorasını yaparak Doktor ünvanına sahip oldu. 2008 yılında Kardeşi Şeref Kurt ile beraber İstanbul Üsküdar’da KMG (Kurt Medya Grubu) bünyesinde Güncel Posta Gazetesi (2008), Gazete 1453 (2011) ve KMG FİKİR AJANSI’nı (2018) kurdu. 2008 yılından bugüne medya sektöründe imtiyaz sahibi olduğu Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi’nden Genel Yayın Yönetmenliği ve köşe yazarlığını yapmaktadır. İngilizce bilen Hamit Kurt, evli ve bir çocuk babasıdır.