Vitor Pereira mı, Fatih Terim mi?

0
2791

Hasan Perioğlu

Yaptığı flaş transferlere rağmen ligde ve Avrupa Kupalarında (Galatasaray-Şampiyonlar ligi) hüsran yaşayan iki güzide kulübümüz yarın akşam Nef Stadyumunda puan mücadelesi verecekken, iki teknik direktör de azalan prestijlerini çoğaltma sınavına girecekler!

Portekizli çalıştırıcı geldiği günden beridir 3-4-3 sisteminden vazgeçmedi ve koltuğu pahasına bu düzenden taviz verecek gibi de görünmüyor. Her ne kadar Başkan Ali Koç ‘her şartta ve sonuçta hocamızın arkasındayız’ diyorsa da yenilgi durumunda fanatik seyirciye hesap veremeyeceğini ve kartların yeniden dağıtılacağı kanaatindeyim ancak, bir mucize var ki, bence Fenerbahçe’nin imdadına Fatih Terim yetişecek ve Fener Bahçe’nin olası buhranlı dönemine çare olacak!

Vitor rahat ve hâlâ kredisi var!

Vitor Pereira yeni gelip yeni bir kadro oluşturma çabasında olduğu ve Türkiye’yi çok iyi tanıdığı için, olası her sonuçta dik durmayı ve gerçekçi demeçler vermeyi tercih ederek, kendisinden emin olduğu mesajlarını dışa çok iyi veriyor!

Fatih Terim ise çok muallak bir portre çiziyor!

Tecrübeli çalıştırıcı geçen sezon ‘biz bitti demeden bitmez! Galatasaray sonuna kadar yarışın içinde kalacak ve şampiyon olacak! Biz Galatasaray’ız! Daha önce de çok gerilerden geldik, şampiyonluk ipini göğüsledik ve yine göğüsleyeceğiz!’ şeklinde biri birinden iddialı demeçler ile zaman kazanmaya çalışmıştır ama fanatiklerden başka kimseleri inandıramamıştı!

Terim’in en garip yönü; kendisini asla güncellememesi ve kendisine gerçekten yardımcı olacak antrenörler tercih etmemesidir. Onun için, ‘kendisine itaat edilmesi ve kulübede sus-pus kalmak, en ideal yardımcı kriteri!

Hal böyle olunca, ‘Kurt Hoca’ kendisini çok başarılı sanıp, başarısızlığı sürekli farklı oyunculara atfederek Dolarcıkları almaya devam ediyor.

Sistem olarak:

Fenerbahçe Galatasaray’ın üstüne gidip oyunu rakip sahaya yıkmak isterse, bu tercih Galatasaray’ı uzun toplarla çıkmaya zorlar ve Fenerbahçe’nin aleyhine olur. Fenerbahçe orta sahada ne kadar çok hazırlık pası yapar ve oyunu kanatlara yığarsa, Galatasaray’ı o kadar yorar ve oyuna daha iyi hâkim olur. Ceza sahası üstü şutör oyuncular (Mesut Özil, Rossi, Pelkas ve İrfan Can Kahveci) farkı ile gole daha yakın takım durumunda.

Galatasaray açısından ise, sistem ve taktik açıdan özel olan hiçbir şey yok! Hatta, rakip hata yapmadığı sürece Galatasaray kanatları kullanmayı hiç bilmediği için, gol atmaları şanstan ve duadan başka bir yoldan geçmiyor.

Mûcid-î Terim!

Bir Galatasaray orta sahası ve ‘mûcid-î Terim’ olan Berkan Kutlu düşünün ki, 12 hafta sonunda attığı şut sıfır, asist sıfır, etkili pas sıfır!

Yoksa bu yaştan sonra bende mi futbola başlasam!

TEILEN
Önceki İçerikDolar 10 TL Oldu Yabancı Yatırımcıların Türkiye Akını Başladı
Sonraki İçerikÇekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı ne zaman açılıyor?
Hasan Perioğlu
Hasan Perioğlu,1972 yılında Alanya’da doğdu. Aslen Siirtli olan Perioğlu’nun ailesi 1970 yıllarında Alanya’ya göç etti. Alanya Lisesi son sınıfta eğitimine ara vermek zorunda kaldıysa da özellikle ‘Yaşam Anlamım’ dediği kızı Bahar’ın yönlendirmesiyle önce liseyi daha sonra 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünden mezun oldu. Hasan Perioğlu, İstanbul İnstitü tarafından açılan ‘Medya Hukuku Seminer Programına’ 2014 yılında katılıp başarıyla eğitimini tamamladı.Yerel ve ulusal gazetelerin yanı sıra internet sitelerinde spor ağırlıklı önemli makaleler yazdı. Alanyaspor’da farklı kademelerinde futbol oynadı. Başarılı bir futbol kariyeri geçiren Hasan Perioğlu, Alanya’dan kopmamak için önemli transfer teklifleri red etti. Antrenör diplomasına sahip Perioğlu, çeşitli amatör takımlara hocalık yaptı. Tekstil ve moda tasarımındaki başarılı dizaynları ile önemli moda kuruluşlarına fikir danışmanlığı vermektedir. Felsefe ve yüzme vazgeçilmezi olan Hasan Perioğlu, uzun bir dönem turizmle uğraştı. Avrupa Kültürüne hakim olan Perioğlu, iyi derecede Fransızca ve Almanca, orta derecede Rusça konuşabilmektedir. Hasan Perioğlu halen İstanbul’un önemli medya kuruluşlarından Kurt Medya Grubu bünyesinde Gazete1453 ve Güncel Posta gazetelerinde başarıyla spor ve magazin içerikli makaleler yazıyor. Perioğlu, Evli, 2 kız 3 erkek olmak üzere 5 çocuk babasıdır.