Seyircisiz futbol olur mu?

Futbol Federasyonu bilim kurulu ile yaptığı görüşmelerden sonra Süper Ligin 12 Haziran’da ‘seyircisiz’ başlamasına karar verdi. Seyircisiz kararı son derece mantık dışıdır. TFF’ye Önerim...

0
43018

Hasan Perioğlu Yazdı

Futbol Federasyonu bilim kurulu ile yaptığı görüşmelerden sonra Süper Ligin 12 Haziran’da ‘seyircisiz’ başlamasına karar verdi. Seyircisiz kararı son derece mantık dışıdır.

Seyirci futbolun en önemli bütünleyici realitesidir. Biraz mantıklı düşünelim:

Oyuncular kora kor, vücut vücuda, nefes nefese ve yakın temasta 90 dakika mücadele edecek, yani, riski maksimum yaşayacak ama seyirciler bu heyecana canlı katılamayacak, böyle bir mantık yok ve olamaz!

Doğrusu nedir?

Doğrusu ve mantıklısı, sosyal mesafe hassasiyeti ile, 1 veya 2 koltuk boşluk bırakarak seyircilerin makul sayıda tribünde olmalarına imkân sağlamaktır.

Her AVM veya önemli alışveriş mağazalarına girerken ateşimiz ölçülüyor ve risk varsa, zaten müşteriler içeri alınmıyor. Aynısı stat girişlerinde de uygulanabilir.

Futbol Federasyonuna tavsiyemiz, kararlarını tekrar gözden geçirip makul sayıda seyircinin Statlara girmelerine izin vermeleridir. Seyirci, oyuncuları da çok etkiler ve maçların daha yüksek tempoda oynanmasını sağlar.

TEILEN
Önceki İçerikBarbarlığa özlem duyan modern insanlar…
Sonraki İçerikDünyanın sonu mu geliyor?
Hasan Perioğlu
Hasan Perioğlu,1972 yılında Alanya’da doğdu. Aslen Siirtli olan Perioğlu’nun ailesi 1970 yıllarında Alanya’ya göç etti. Alanya Lisesi son sınıfta eğitimine ara vermek zorunda kaldıysa da özellikle ‘Yaşam Anlamım’ dediği kızı Bahar’ın yönlendirmesiyle önce liseyi daha sonra 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünden mezun oldu. Hasan Perioğlu, İstanbul İnstitü tarafından açılan ‘Medya Hukuku Seminer Programına’ 2014 yılında katılıp başarıyla eğitimini tamamladı.Yerel ve ulusal gazetelerin yanı sıra internet sitelerinde spor ağırlıklı önemli makaleler yazdı. Alanyaspor’da farklı kademelerinde futbol oynadı. Başarılı bir futbol kariyeri geçiren Hasan Perioğlu, Alanya’dan kopmamak için önemli transfer teklifleri red etti. Antrenör diplomasına sahip Perioğlu, çeşitli amatör takımlara hocalık yaptı. Tekstil ve moda tasarımındaki başarılı dizaynları ile önemli moda kuruluşlarına fikir danışmanlığı vermektedir. Felsefe ve yüzme vazgeçilmezi olan Hasan Perioğlu, uzun bir dönem turizmle uğraştı. Avrupa Kültürüne hakim olan Perioğlu, iyi derecede Fransızca ve Almanca, orta derecede Rusça konuşabilmektedir. Hasan Perioğlu halen İstanbul’un önemli medya kuruluşlarından Kurt Medya Grubu bünyesinde Gazete1453 ve Güncel Posta gazetelerinde başarıyla spor ve magazin içerikli makaleler yazıyor. Perioğlu, Evli, 2 kız 3 erkek olmak üzere 5 çocuk babasıdır.