Süper Ligi’nde dört büyükler kaldı mı?

Süper Ligi'nde artık büyük takım kalmadı. Milli takımın başında Şenol Güneş de olmasa, inanın üçüncü dünya ülkeleri sınıfına ineceğiz. Biz birbirimizi çekiştirdikçe Avrupa ve Dünya futbolunda gerilemeye devam edeceğiz. Bu anlamda ülkede alınan makyajlı şampiyonlukların Edirne’den öte para etmediğini ne zaman anlayacağız?

0
23006

Hasan Perioğlu

Finansal Fair Play, Türkçesiye ‘paran kadar konuş’, futbolumuza yeni bir vizyon kattı. Artık öyle har vurup harman savurmak, kulüp parasını iki çakala kaptırmak yok. Kaptırırsanız da artı rakamlara çıkmadan yeni transfer yapmak yok.

 Bu ne demek?

 Bu, kulübü zarara uğratanlara hesap sormak demek. Bir de iyi transfer yapmayı beceremiyorsan, iyi oyuncu yetiştirmek zorundasın demek!

 Eminim ki, şimdi Altınordu ve Buca gibi oyuncu tarlası kurumlar Oğuz Yılmaz’ın 2000’li yıllara damga vuran ‘’gördün’nü gördün’nü’’ parçasını güle güle dinliyorlardır! Bizim yaşadığımız güney illerinde bunun argosu ile devam eder bu parça ve ‘bilmem neyin nesini gördün mü’ diye de devam eder ancak biz yine terbiye sınırımızdan dışarıya dilimizi çıkarmayalım!

 Futbolumuzun geldiği trajik çizgiye dikkat çekmek istiyorum:

 Artık büyük takım kalmadı. Milli takımın başında Şenol Güneş de olmasa, inanın üçüncü dünya ülkeleri sınıfına ineceğiz. Biz birbirimizi çekiştirdikçe Avrupa ve Dünya futbolunda gerilemeye devam edeceğiz. Bu anlamda ülkede alınan makyajlı şampiyonlukların Edirne’den öte para etmediğini ne zaman anlayacağız?

 Medipol Başakşehir’in dışında ki o da şampiyon olduğu için gruplara direkt gidiyor, tel tel dökülmemizi nasıl ve kimlere açıklayacağız?

 Asıl sorumlular, onun bunun borazanını çalanlardır.

 Asıl sorumlular, eleştiriye kapalı olup, onu bunu pohpohlayan vasıfsız medya yorumculardır.

 Asıl sorumlular, yanlış yapan bazı futbol adamlarını eleştirmek yerine, sorunu sahada olan futbolculara atanlardır!

 Asıl sorumlu ve sorunlular, eğitim ile değil atama ile yönetimlere gelenlerdir!

 Siz, yapılanması yanlış olan bir takım ki en yakın örneği de Galatasaray’dır, skor ne olursa olsun, oyuncuların ‘kötü oynadıkları gerekçesiyle’ yönetimi ve teknik ekibi aklayamazsınız.

 ‘O kötü, bu formsuz, diğeri ruhsuz’ tanımlamalarıyla futbolculara çamur atıp yönetimlere öpücük atmalarla ekranlardan birazcık daha nemalansanız da futbolumuza bir şey kazandıramayacaksınız!

 Rahmetli Türk Rock efsanesi Cem Karaca’nın dediği gibi; ‘Alanyaspor hariç’, artık sen de herkes gibisin. Her takım her takım gibi. İyi yok, vasata alkış.

 Değerli futbol Hocamız ve Üstadımız Coşkun Demirbakan çok güzel özetlemişti; sistem, vasatı iyi gösterip kötüyü pazarlama üzerine kurulmuş.

 Sofralar boş, adliyeler dolu, tacizci imamlar iş başında, kadın çocuk cinayetleri son hızda, icralar kuyrukta. En büyük bizim takım, oleeeey!

TEILEN
Önceki İçerik540 yıllık Fatih Sultan Mehmed’in tablosu ziyarete açıldı
Sonraki İçerikYavru Vatan Kıbrıs’ın dünü ve bugünü
Hasan Perioğlu
Hasan Perioğlu,1972 yılında Alanya’da doğdu. Aslen Siirtli olan Perioğlu’nun ailesi 1970 yıllarında Alanya’ya göç etti. Alanya Lisesi son sınıfta eğitimine ara vermek zorunda kaldıysa da özellikle ‘Yaşam Anlamım’ dediği kızı Bahar’ın yönlendirmesiyle önce liseyi daha sonra 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünden mezun oldu. Hasan Perioğlu, İstanbul İnstitü tarafından açılan ‘Medya Hukuku Seminer Programına’ 2014 yılında katılıp başarıyla eğitimini tamamladı.Yerel ve ulusal gazetelerin yanı sıra internet sitelerinde spor ağırlıklı önemli makaleler yazdı. Alanyaspor’da farklı kademelerinde futbol oynadı. Başarılı bir futbol kariyeri geçiren Hasan Perioğlu, Alanya’dan kopmamak için önemli transfer teklifleri red etti. Antrenör diplomasına sahip Perioğlu, çeşitli amatör takımlara hocalık yaptı. Tekstil ve moda tasarımındaki başarılı dizaynları ile önemli moda kuruluşlarına fikir danışmanlığı vermektedir. Felsefe ve yüzme vazgeçilmezi olan Hasan Perioğlu, uzun bir dönem turizmle uğraştı. Avrupa Kültürüne hakim olan Perioğlu, iyi derecede Fransızca ve Almanca, orta derecede Rusça konuşabilmektedir. Hasan Perioğlu halen İstanbul’un önemli medya kuruluşlarından Kurt Medya Grubu bünyesinde Gazete1453 ve Güncel Posta gazetelerinde başarıyla spor ve magazin içerikli makaleler yazıyor. Perioğlu, Evli, 2 kız 3 erkek olmak üzere 5 çocuk babasıdır.