Aklımızı alan akıllı telefonlar

0
3474

Dr. Hamit Kurt

Günlük hayatta ağız dolusu kahkaha atan insanlar, imkanlar ve refah düzeyi artmasına rağmen azaldı. Mutlu değiliz artık. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber hayatımıza müdahil olan bir çok nesne var artık.

Bunların başında “Aklımızı alan akıllı telefonlar” geliyor. Yaşantımızı, muhabbetimizi, işimizi ve kısacası ruh halimizi bile etkileyen, 7/24 elimizden düşüremediğimiz bu akıllı telefonlar bizi mutsuz ediyor.

Akıllı telefonlara neden bu kadar ciddi paralar vererek alıyoruz?  Cevap: İletişim. Peki iletişim kurabiliyor muyuz eş dostumuzla? Cevap: Hayır.

Çünkü aramak isteğin kişi, “The person you have called can not be reached at moment please try again later”

Daha sonra aradığımızda ise, “Şu anda konuşamıyorum. Sizi birazdan geri arayacağım.” Geri arıyor mu? Çok nadir. Peki yan yana geldiğimizde iletişim kurabiliyor muyuz?  Hayır. Çünkü telefonla duygusal bağ kurmuş. Elinden düşüremiyor, motivasyonu ‘Sosyal Medya’da…

Akıllı telefonlar olmadan önce aklımızla hareket ettiğimiz dönemlerde,  maliyetsiz bir şekilde istediğimiz kişiyi bulup iletişim kurabiliyorduk. Birincisi 7/24 zamanımızı harcadığımız akıllı telefonlar olmadığı için zamanımız vardı; ikincisi ise, samimiyet…

Belki, “İnsanoğlu geçmişin özlemcisi, geleceğin kaygıcısı ve anın şikayetçisidir.” Ama içinde bulunduğumuz anı yaşamak için motivasyon gerek,

şikayetim de bundandır. İletişim kurmak için pahalı telefonlara ihtiyaç yoktur; biraz adap ve samimiyete ihtiyaç vardır.

Aklınız, yüreğinizi arıyor; lütfen meşgule düşürmeyiniz.

TEILEN
Önceki İçerikBir Yıldız Kaydı
Sonraki İçerikDolar 10 TL Oldu Yabancı Yatırımcıların Türkiye Akını Başladı
Dr. Hamit Kurt
Dr.Hamit Kurt, 1997 yılında Antalya Akseki'de Çok Programlı Lise (Muhasebe) bölümünü bitirdi. 2002- 2004 yıllarında Antalya/Alanya'da yaşadı. Bu süre içerisinde vekil öğretmenlik, ticaret, turizm, tiyatro-sinema ve gazetecilik gibi bir çok alanda çalıştı. 2003 yılında “Ah ipliler Vah İpsizler” sinema filmi, Dikkat, Ihlamurlar Altında, Cennet Mahallesi ve Arka Sokaklar gibi çeşitli dizilerde oynadı. 2003-2004 yıllarında Antalya ve ilçelerinde, “İnsanlar ne İster ve Tek Kişilik Muhalefet” adlı tek kişilik tiyatro oyunu yazıp oynadı) 2004 yılından Alanya’dan İstanbul'a taşındı. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi'nden mezun oldu. 2015 yılında International Newport University (Doctor of Business Administration) bölümünde doktorasını yaparak Doktor ünvanına sahip oldu. 2008 yılında Kardeşi Şeref Kurt ile beraber İstanbul Üsküdar’da KMG (Kurt Medya Grubu) bünyesinde Güncel Posta Gazetesi (2008), Gazete 1453 (2011) ve KMG FİKİR AJANSI’nı (2018) kurdu. 2008 yılından bugüne medya sektöründe imtiyaz sahibi olduğu Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi’nden Genel Yayın Yönetmenliği ve köşe yazarlığını yapmaktadır. İngilizce bilen Hamit Kurt, evli ve bir çocuk babasıdır.