Üsküdar Belediyesi’nin Kültür Sanat Sezonu başladı

Üsküdar Belediyesi, ‘2018–2019 Kültür&Sanat Sezonu’na Özdemir Erdoğan'a saygı gecesiyle start verdi.

0
20821

Gazete 1453/Üsküdar

Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış programına besteleriyle hafızalarda yer bulan Özdemir Erdoğan’ın konseri ile başladı. Türk Müzik tarihine birçok eser kazandıran Özdemir Erdoğan “Beni sevenlerimle buluşturma fırsatı sağladığı için Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

Özdemir Erdoğan’ın “Aç Kapıyı Gir İçeri”, “Sevdim Seni Bir Kere” “İkinci Bahar” gibi dillere pelesenk olmuş kendi bestelerinin yanı sıra, söylediği Türk Halk Müziği eserleri de dinleyicilerden büyük ilgi gördü.

BU SEZON SANAT’IN KALBİ ÜSKÜDAR’DA ATACAK

Bir selamla konuşması yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Özellikle 20. yüzyılın başlarından itibaren kültür sanata gereken ilgi ve önceliğin gösterilmediğin altını çizdi. Türkmen, “Millet olarak bir neslimiz, önemli bir kuşak bu güzellikten, bu zenginlikten mahrum büyüdü. Sevincimiz mutluluğumuz odur ki özellikle son 15–20 yılda kültür ve sanat adına geleneklerimiz, örf ve ananelerimiz adına bir çırpınış, bir atağa kalkma var. Yeterli mi? Asla yeterli bulmuyoruz.

Yapacak o kadar işimiz var ki. Bizim faaliyetlerimiz sadece şarkı, türkü, sergi, konferans değil, bizim programlarımızda Anadolu’nun her rengi, her tonu, her nefesi, tarihin derinliklerinde kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimiz var ve olmak zorundadır çünkü biz Üsküdar’ız. İddia ediyoruz bu yıl sanatın kalbi Üsküdar’da atacak. Özdemir Erdoğan’a Üsküdar’a gelmeyi kabul ettiği için teşekkür eden Türkmen, “Türk müziğinin önemli ismi, son 50 yılda Türk müziğine büyük hizmet etmiş bir isim Özdemir Erdoğan’a teşekkür ediyorum.” dedi.”

 

ERDOĞAN HAYRANLARI SALONA SIĞMADI

Özdemir Erdoğan’ın “Aç Kapıyı Gir İçeri”, “Sevdim Seni Bir Kere” “İkinci Bahar” gibi dillere pelesenk olmuş kendi bestelerinin yanı sıra, söylediği Türk Halk Müziği eserleri de dinleyicilerden büyük ilgi gördü.”Dağlar Dağlar”, “Ayırmasın Mevlam Bizi” ve “Gurbet“in de arasında bulunduğu çok sayıda şarkıyı seslendiren Erdoğan’ın hayranları salona sığmayınca, başka bir salona ses ve görüntü aktarımı yapılarak konserin izlenmesi sağlandı. Haber-foto: Mehmet Dursun

TEILEN
Önceki İçerikÇekmeköy’de ‘Mutfaklar şeffaf, gıdalar güvenli’
Sonraki İçerikBeylerbeyi Abdullah Ağa Camii’nin 400 yıllık tarihi
Gazete 1453
KMG (Kurt Medya Grubu) yayını olan Gazete 1453, 4 Nisan 2011 tarihinden beri kültür&sanat, tanıtım, yerli ve yabacı turiste yönelik, yol gösteren ve yönlendiren İstanbul tarihi ve coğrafik güzellikleri içeren makalelerle İstanbul’un Ansiklopedisi olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kurt Medya Grubu, 25 Temmuz 2008 tarihinde Dr. Hamit Kurt ve Şeref Kurt kardeşler tarafından İstanbul Üsküdar’da kurulmuş marka patentli bir yayın grubudur. KMG bünyesinde KMG Fikir Ajansı, Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi bulunmaktadır.