Polonezköy’ün çehresi yenileniyor

Beykoz Belediyesi, İstanbul’un yeşili, tertemiz doğası, piknik alanlarıyla ünlü tarihi köyü Polonezköy, kültürel ve turistik kimliğine uygun bina iyileştirmeleri, meydan ve yaya yolu düzenlemeleriyle yeni bir çehreye kavuşturacak.

0
6558

Bu kapsamda ana ulaşım aksındaki, Beykoz Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve 75.Yıl Caddesi’nde toplam 1.4 km boyunca düzenleme yapılarak mevcut caddeler yürüyüş için konforlu hale getirilecek. Meydandaki açık otopark köy girişine taşınarak ziyaretçilerin dinlenip nefes alabileceği turistik bir köy kahvesi kurulacak.

Cami ve Kilise Meydana Çıkıyor

Polonezköy’ün çok kültürlü kimliğini yansıtan, ağaçlarla ve bahçe duvarlarıyla örtülü cami ve kilise, köyün Beykoz yönünden giriş noktası niteliğini taşıyacak 490 m2’lik bir meydan düzenlemesiyle artık daha görünür olacak. Polonezköy’ün orman ve tarihi dokusuna çok yakışan ve ana yoldan görülebilen 17 adet binanın ön cephesi köyün geleneksel mimarisine uygun sarı, yeşil ve ahşap tonları kullanılarak yenilenecek.   

TEILEN
Önceki İçerikGebelikte grip enfeksiyonuna dikkat!
Sonraki İçerikEn çok açlar değil toklar mı aç?
Gazete 1453
KMG (Kurt Medya Grubu) yayını olan Gazete 1453, 4 Nisan 2011 tarihinden beri kültür&sanat, tanıtım, yerli ve yabacı turiste yönelik, yol gösteren ve yönlendiren İstanbul tarihi ve coğrafik güzellikleri içeren makalelerle İstanbul’un Ansiklopedisi olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kurt Medya Grubu, 25 Temmuz 2008 tarihinde Dr. Hamit Kurt ve Şeref Kurt kardeşler tarafından İstanbul Üsküdar’da kurulmuş marka patentli bir yayın grubudur. KMG bünyesinde KMG Fikir Ajansı, Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi bulunmaktadır.