İBB Barış Manço’yu “Bir Dünya Barış’ı” ile Sevenleriyle Buluşturuyor

0
22138

Vefatının 20. yıldönümünde Barış Manço “Bir Dünya Barış’ı” etkinliğiyle anılıyor. Etkinlik 14 Şubat 2019 Perşembe günü, saat 09.00’da, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası‘nda, “Çağdaş Halk Ozanı Barış Manço” başlıklı sempozyum ile başlayacak. Sempozyumda Manço’nun sanatı, onun hayatına dokunmuş akademik çevrelerce değerlendirilecek.

27 isim Barış Manço’yu anlatacak

“Bir Dünya Barış’ı” etkinliğinin ikinci günü, saat 16.30’da, CRR Konser Salonu‘nda, moderatörlüğünü İzzet Öz’ün yapacağı “20 Yılın Ardından Barış’a Özlem Paneli” ile başlayacak. Lale Manço, Doğukan Manço, Batıkan Manço ve İnci Manço İlbay’ın ana konuşmacı olarak yer alacağı paneldeki diğer konuşmacılar şu şekilde: Jean Marie, Andre Soulac, Ender Enön, Asaf Savaş Akat, Cengiz Ünlü, Tamer Şahin, Cahit Berkay, Ahmet Gücenç, Eser Taşkıran, Batuhan Aydar, Ergun Karaalioğlu, Binnur Kaynak, Özlem Yüksek, Yeşim Vatan, Nilüfer Ülkü Güner, Erkan Umut, Yavuz Zafer, Melih Erdem, Ayşe Kar, Celal Güven, Hüseyin Emre ve Erkmen Sağlam.

CRR Konser Salonu fuayesinde Barış Manço’nun kıyafetleri ve kişisel eşyaları sergilenecek.

Barış’ın Dünyası Sergisi ile Barış Manço’yu yakından tanıyacağız

27 ismi dinledikten sonra da Barış Manço’yu, kendi gözünden, kendi bakış açısı ve üslubuyla tanıma fırsatını bulacağımız “Barış’ın Dünyası” sergisi açılacak. Sergide; Manço’nun kıyafetlerinden, kişisel eşyalarından ve posterlerinden oluşan 100’ün üzerinde eser sergilenecek. Sergi kapsamında ayrıca; CRR Konser Salonu fuayesinde Barış Manço’nun odasının prototipi de kurulacak.

Sergi 10 gün boyunca CRR’de ziyarete açık kalacak

10 gün boyunca CRR’de açık kalacak sergi Barış Manço hayranlarını bekliyor. Bir Dünya Barış’ı etkinliğinin sonunda sanatında barış, sevgi ve hoşgörü değerlerini vurgulayan 7’den 70’e herkesin sevgilisi Barış Manço’nun temsil ettiği değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması amaçlanıyor.

Haber: İbrahim Atlı