Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü

Tayyar Kurt, 9 Mart 2020 tarihinde vefat etti. Babamı kaybetmenin hüznüyle yazdığımı bir makale... O koca çınar benim babamdı. Mert, dürüst, namuslu ve gururluydu. Eyvallah etmezdi haksızlığa, hep mağdurun tarafıydı. Evindeki tek lokma ekmeğini paylaşırdı; dert etmezdi rızkını, düşünmezdi yarınını. Daima Yaradana sığınır, rızkını ve yardımı sadece O’ndan isterdi. Her koşulda “Yarabi çok şükür” derdi. Ve bu onun en önemli cümlesiydi.

0
36807
Dr.Hamit Kurt

Dr.Hamit Kurt Yazdı

Bir gün bir bakıyorsun baba dediğiniz, koca bir çınar olarak gördüğünüz sizi derin bir hüzne boğar. Ağır ve keskindir bu hüzün. Sizi içten içe kemirmeye başlar. Hatta ciğerlerinizde hissedersiniz keskinliğini, nefessiz bırakır ruhunuzu. Daraltır dünyanızı. Fakat nafiledir hüznünüz, giden gitmiştir sonsuzluğa…

O koca çınar benim babamdı. Mert, dürüst, namuslu ve gururluydu. Eyvallah etmezdi haksızlığa, hep mağdurun tarafıydı. Evindeki tek lokma ekmeğini paylaşırdı; dert etmezdi rızkını, düşünmezdi yarınını. Daima Yaradana sığınır, rızkını ve yardımı sadece O’ndan isterdi. Her koşulda “Yarabi çok şükür” derdi. Ve bu onun en önemli cümlesiydi.

Babaların iyisi kötüsü olmaz, fakiri zengini de olmaz. Belki varlığında farkına varamamışsınız, o heybetin, o asaletin, o dik duruşun. Çünkü bayram seyranın var, her koşulda dayanağın ve bir destekçin var.  Mutluluğunuzu, başarınızı ve derdinizi paylaşacağın bir yoldaşın var. Daha sayamayacağım çok şey var. Ama yokluğu, yokluğu bir balyoz gibi kafanızda patlar, darmadağın olursunuz. Artık anlamsız ve kimsesizsinizdir.

Ölümü yakıştıramıyoruz yakınlarımıza, hele bu yakın baba olunca. Baba koca bir çınardır. Kimse çınarın meyvesi var mıdır yok mudur diye sorgulamaz. Çünkü baba çınarın gölgesi yetiyordur insana. Gölgesiz bıraktın beni Ey Koca Çınar! Ama olsun be babam. Huzur içinde olduğunu biliyorum çünkü. Ha bu arada gözyaşlarıma bakıp aldanma sakın. Cenazende dik durmuştum, ağlamamıştım. Alacağımı tahsil ediyorum.

TEILEN
Önceki İçerikcovid-19 (Yeni Korona Hastalığı) gerçeği
Sonraki İçerikYaşamınızı ertelemeyin, akışına bırakın…
Dr. Hamit Kurt
Dr.Hamit Kurt, 1997 yılında Antalya Akseki'de Çok Programlı Lise (Muhasebe) bölümünü bitirdi. 2002- 2004 yıllarında Antalya/Alanya'da yaşadı. Bu süre içerisinde vekil öğretmenlik, ticaret, turizm, tiyatro-sinema ve gazetecilik gibi bir çok alanda çalıştı. 2003 yılında “Ah ipliler Vah İpsizler” sinema filmi, Dikkat, Ihlamurlar Altında, Cennet Mahallesi ve Arka Sokaklar gibi çeşitli dizilerde oynadı. 2003-2004 yıllarında Antalya ve ilçelerinde, “İnsanlar ne İster ve Tek Kişilik Muhalefet” adlı tek kişilik tiyatro oyunu yazıp oynadı) 2004 yılından Alanya’dan İstanbul'a taşındı. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi'nden mezun oldu. 2015 yılında International Newport University (Doctor of Business Administration) bölümünde doktorasını yaparak Doktor ünvanına sahip oldu. 2008 yılında Kardeşi Şeref Kurt ile beraber İstanbul Üsküdar’da KMG (Kurt Medya Grubu) bünyesinde Güncel Posta Gazetesi (2008), Gazete 1453 (2011) ve KMG FİKİR AJANSI’nı (2018) kurdu. 2008 yılından bugüne medya sektöründe imtiyaz sahibi olduğu Gazete 1453 ve Güncel Posta Gazetesi’nden Genel Yayın Yönetmenliği ve köşe yazarlığını yapmaktadır. İngilizce bilen Hamit Kurt, evli ve bir çocuk babasıdır.