Cehalet vicdana örtüdür

0
1705

Ayşegül Lanen Nurcan

Soykırıma evet demişler… Osmanlı’da arkamızdan vurmuşlar…

Soruyorum :

Vah cehaletine yandığım! Bak bakalım kimler sözde Ermeni soykırımını tanımış :

Bugün “Ermeni soykırımı”nı resmen tanıyan ülkeler: ABD, Almanya, Arjantin, Avusturya, Belçika, Bolivya, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Şili, Kıbrıs Rum Yönetimi, Çekya, Ermenistan, Fransa, Yunanistan, İtalya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Hollanda, Paraguay, Polonya, Portekiz, Rusya, Slovakya, İsveç, İsviçre, Suriye, Vatikan, Venezuela, Uruguay.

Filistin? Göremedin değil mi? Göremezsin zira “Kör Cahil” sin.

Sar geçmişe, gel Osmanlı’ya…

Şu anda biz Osmanlı’ mıyız? Hadi ecdadımız diyelim… Senin ecdadını sırtından vuranlar; bugün makinelilere, füzelere, taş – sopa ile direnenen halk mıydı? Ecdadının topraklarını işgal eden Fransa’da, İngiltere’de bir terör saldırısı olduğunda kınım kınım kınıyorsun? Çok da iyi yapıyorsun lakin Filistin’de yaşananlara gıkın çıkmıyor. Tıpkı Uygur Türkleri’ne yapılan zulümde olduğu gibi…

Suriyelilere ettiğimiz yardımı örnek gösteren güruh!

Gencecik yağız delikanlılar vatanlarını terk ederken, savaşmadan iltica eden bir tane Filistinli gördün mü? Bırak genç delikanlıyı, çoluk çocuk, kadın erkek direniyor ve kafa tutuyor İsrail terörüne…

Ne oldu senin hümanizm masallarına, barışçıllığına, hippiliğine???

İnsan olmak derin mevzu derler ya… Ondan da öte akıl mevzusu. Aklını ve kalbini kenara koymuşsan bana hümanizm masalları anlatma!

İnsanlığın partisi olmaz. Bunu da o kafandan çıkarma!

TEILEN
Önceki İçerikİBB, Bolulu Habip Bey Konağı’nı satın aldı
Sonraki İçerikSorun varsa, mutlaka çözümü de vardır
Ayşegül Lanen Nurcan
Ayşegül Lanen Nurcan, 1981 İstanbul doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 2003 yılında mezun olmuştur. 2005 - 2007 yılları arasında Londra'da Sinema ve Görüntü Yönetmenliği eğitimi almıştır. 2000 yılından itibaren foto muhabirliği ile başladığı gazeteciliğe 2004 yılında Irak - Felluce savaş muhabirliği ile devam etmiştir. Çeşitli basın kuruluşlarında (IHA, Milliyet, AL Jazeera America, TMC Yapım, Yeniçağ) muhabir, editör, genel yayın yönetmeni olarak görev almıştır. 2018 yılında çıkardığı ilk kitabı Açık Kapı'nın gelirinin tamamını LÖSEV ve Mehmetçik Vakfı'na bağışlamıştır. Güncel Posta ve Gazete 1453'te Yayın Yönetmeni Yardımcısı ve Yazar olarak meslek hayatına devam etmektedir.