Ataşehir Belediyesi 10. Tiyatro Festivali ile Tiyatroseverlerle Buluşmaya Hazırlanıyor

İstanbul'un en hızlı gelişen ilçelerinden olan Ataşehir, 10. Tiyatro Festivali'yle tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Türk Tiyatrosu’nun en değerli isimleriyle 21 oyunun sahneleneceği festival 27 Şubat - 5 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

0
21619

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Ataşehir Tiyatro Festivali’nde 27 Şubat – 5 Nisan tarihleri arasında tam 21 oyun sahnelenirken 4 atölye ve 2 de söyleşi yapılacak. Yaklaşık 40 gün boyunca onlarca oyuncunun sahne alacağı festival ile birlikte tiyatronun kalbi Ataşehir’de atacak.

Tiyatro sevdalıları, bir ay boyunca Franz Kafka’dan başlayıp Rutkay Aziz’e uzanan usta kalemlerin eserleri arasında tercih yapmak zorunda kalacaklar. Türk Tiyatro ustalarından; Haldun Dormen, Yasemin Yalçın, Sumru Yavrucuk, Müjdat Gezen, Taner Barlas, Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Enver Aysever, Burhan Şeşen, Gökhan Şeşen, Metin Uca ve Enis Fosforoğlu festival kapsamında Ataşehirlilerle buluşacak isimlerin bazıları.

Biletler Bir Kitap Bilet Kampanyası ile Verilecek

Festival boyunca sahnelenecek oyunların biletleri, ücretsiz olarak “Bir Kitap, Bir Bilet” kampanyası karşılığında verilecek. Bilet bedeli olarak bağışlanan kitaplarla, Anadolu’daki ihtiyaç sahibi okullara ve “Bu Takside Kitap Var” kampanyasına destek olunacak.

Festival 27 Şubat Çarşamba günü, usta yazar Aziz Nesin’in eserlerinin kolajı olarak sahneye koyulan “Aziz Nesin Vapuru” isimli oyun ile başlayacak. Eser, Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenecek. 5 Nisan’a kadar usta isimler Ataşehirliler’e unutulmaz bir şölen yaşatacak.

Haber: İbrahim Atlı